Auzoak be jaietan

Abuztuan eta irailean jaiak ospatuko dira Txorierriko auzoetan. Uztaileko alea itxi orduko, honeen barri euki dogu. Baina adi egon, gehiago egongo dira-eta.

Santimami (Zamudio/Derio)

 

Abuztuak 16, eguena

12:30 Jaien hasierea eta txupin nagusia.

14:30 Herri bazkaria.

18:30 Dj Xaibor.

21:00 Txitxi-burruntzia.

21:30 Fanfarrea.

 

Abuztuak 17, barikua

11:30 Ur-parkea.

12:30 Mezea, ermitan.

13:30 Bertokoko trikitilariak.

14:00 Sukalki txapelketearen kazolak aurkeztea.

16:30 XXII. Mus txapelketea.

17:00 Apar-jaia.

18:30 Zurezko imajinak.

20:00 Tortilla txapelketea.

21:00 Sardina jana.

22:00 Fanfarrea.

24:00 Sorgina erretzea eta txokolatadea.

 

Abuztuak 18, zapatua

11:30 Puzgarriak.

12:30 Mezea, ermitan.

13:00 Nagusientzako kopaua.

Jaien amaierea eta agurra.

 

San Bartolome (Zamudio)

 

Abuztuak 23, eguena

17:00 Hasierako trakea.

17:00 Mus txapelketea.

19:00 Umeentzako ginkana, Jokatz multikirolagaz.

20:30 Txitxi-burruntzia.

21:00 Erromeria, Dj Paco Sanchezegaz.

 

Abuztuak 24, barikua

11:30 Puzgarriak.

12:30 Mezea, ermitan.

Ostean, auzko edadekoentzako omenaldi-kopaua.

14:00 Paellak aurkeztea.

18:00 Umeentzako tailerrak.

19:30 Idi-probak.

21:00 Txitxi-burruntzia.

Ostean, erromeria Dj Paco Sanchezegaz.

 

Abuztuak 25, barikua

(San Fermin arropakaz jantzita)

 

11:30 Puzgarriak.

12:30 Mezea, ermitan.

Sokatira: emakumeak vs. gizonak.

18:00 Umeentzako tailerrak.

19:00 Zaldi-probak.

20:00 Patata tortilla txapelketea.

21:00 Patata tortilla txapelketearen sariak ematea.

21:30 Erromeria, Dj Paco Sanchezegaz.

Amaierako trakea.

 

Sandoni (Zamudio)

 

Abuztuak 31, barikua

18:30 Txupinazoa.

19:00 Tor magoa.

20:00 Idi-probak.

Ostean, txitxi-burruntzia eta euskal erromeria, Kantarelux taldeagaz.

 

Irailak 1, zapatua

Umeentzako puzgarriak eta tailerrak, egun osoan.

12:00 Mezea, ermitan.

Ostean, euskal kantak.

14:00 Paellak aurkeztea.

16:00 Mus txapelketea.

Ostean, sariak banatzea eta txitxi-burruntzia.

Berbenea, Joxe Mendizabalagaz.

 

Irailak 2, domeka

12:00 Mezea.

Ostean, edadekoentzako omenaldia eta kopaua.

13:00 Hiru bat dantza taldearen emonaldia.

 

Andramariak (Erandiogoikoa)

 

Abuztuak 14, martitzena

18:00 Irrien lagunak.

19:00 Triki-poteoa.

21:30 Txitxi-burruntzia.

23:30 Erromeria.

Dja.

 

Abuztuak 15, eguaztena

11:00 Umeentzako puzgarriak.

11:00 Paella lehiaketari hasierea emotea.

13:00 Goi-Alde dantza taldearen ekitaldia.

14:30 Paellak aurkeztea.

16:00 Xaiborren ikuskizuna.

18:00 Paella lehiaketearen sariak banatzea.

18:30 Kuadrillen arteko jolasak.

Kupelak hustea.

 

Larrondo

 

Abuztuak 31, barikua

18:00 Txupinazoa.

18:00 “Joseba Bilbao” VII. Futbol Hiruko Torneoa: CD Loiu – SD Erandio – CD Padura.

19:30 Umeentzako pelikulea.

21:30 Txapelketa: tortillak aurkeztea.

22:30 Berbenea, Garilak 26 taldeagaz. 

 

Irailak 1, zapatua

14:30 Herri bazkaria.

Mus, tute eta briska txapelketak.

17:00 Txiki txef tailerra eta txanpiñoi solidarioak.

22:00 Mozorro festa, umeentzat: Larrondo zirko bat da.

22:30 Mozorro festa, nagusientzat: musika estiloak.

23:00 Berbenea, Bidean taldearen eskutik.

 

Irailak 2, domeka

12:00 Mezea, auzoko hildakoen oroimenez eta aurreskua.

13:00 Dantzen agerraldia, Gorantzaileak dantza taldearen eskutik. 

13:00 Omenaldia auzoko nagusiei eta kopaua.

14:00 Txapelketa: piperrak aurkeztea.

14:00 – 15:00 Txapelketa: paellak aurkeztea.

16:30 Apar-jaia.

17:30 Diskofestea, Xaiborregaz.

21:00 Jaiak amaitzea.