Bihar, txirrindulariak Gasteiztik etorriko dira Bizkaira: Arratiatik Galdakaora eta hortik Txorierrira. El Viverotik 15:00ak aldera jaitsi, eta Loiutik ibiliko dira. Ibilbidea Plentzia eta Bakiora urrunduko da, baina Fikatik berriro hurbilduko da gurera. Handik aurrera, hainbat aldiz pasatuko da gure herrietatik: Lezamatik (16:40), Deriotik (16:45), Zamudiotik (16:49), El Viverotik berriro, Larrabetzutik (17:19), Lezamatik (17:24) eta, bukatzeko, Zamudiotik (17:26). Antolatzaileen aurreikuspenen arabera, tropela 17:30ean helduko da Parke Teknologikoan (Ingeteam enpresaren aurrean) jarriko duten helmugara.
Hurrengo egunean Parke Teknologikoa ere izango da abiapuntua. Txirrindulariek Ingeteamen aurrean, 13:24an, hasiko dute Itzuliaren bosgarren etapa. Handik Lezamara eta Larrabetzura abiatuko dira eta Morgatik aterako dira Txorierritik.